Oficiální stránky obce Rančířov

Betlém a vánoční strom 2022

Masopustní průvod: 

Tradiční masopustní průvod masek se uskuteční 14. 2. 2015 a pořadatelé si Vás dovolují pozvat k aktivní účasti na tuto, v naší obci doopravdy letitou, akci. Zájemci se mohou dostavit, samozřejmě v masce, do sálu OÚ cca po deváté hodině. Z výtěžku, jako každoročně, jsou následně financovány akce pro naše nejmenší v průběhu roku. Na hojnou účast a vřelé přivítání ve vašich obydlích se těší pořadatelé.

Lampionový průvod: 

Lampionový průvod 8. 11. 2014 sraz v 17 hod.

Výlov rybníka:

18. 10. 2014 proběhne výlov rybníka 3. Zájemci o koupi ryb jsou zváni Kapr se bude prodávat za 60Kč/1kg.

Dětský den: 

Jako každoročně proběhne v naší obci dětský den. Bližší informace viz plakát v příloze.

Masopustní průvod:

I letos bude naší obcí procházet 1. 3. 2014 průvod masek. Pořadatelky mezi sebou rády uvítají i Vás. Sraz je v sále OÚ cca v 9.00 hod. Vás ostatní bychom chtěli požádat, abyste pokud možno průvod uvítali. Jako každý rok i letos půjde celý výtěžek na organizování akcí pro naše nejmenší v tomto roce.

Pozvánka na strašidelný lampionový průvod:

Strašidelný lampionový průvod se uskuteční 9. 11. 2013.

Dětský den:

Stejně jako loni s vojenskou technikou.

Kdy: 1. 6. 2013 od 14.30 hod

Kde: areál vojenského prostoru

Sraz: ve 13.45 hod na návsi v Rančířově nebo ve 14:30 přímo v samotném areálu – jdeme cestou ke třetímu vojenskému rybníku, směr Okrouhlík, cesta bude značena fáborky. Tam už nás uvidíte a hlavně uslyšíte.

Masopustní průvod:

9.2. 2013 budou opět chodit masky. Chtěl bych jenom připomenout, že veškerý výdělek je použit na pořádání akcí pro naše nejmenší. Po skončení průvodu bude následovat maškarní merenda v sále OÚ. Vstupné 40 Kč, masky zdarma. O týden později 16.2. se v sále OÚ bude konat od 14.00 hod. dětský karneval.

Pozvánka na strašidelný lampionový průvod:

Jako každý rok pořádají děvčata (maminky) lampionový průvod, který letos bude opravdu strašidelný. Pozvánku si otevřete v příloze.

Zájezd:

Dne 16.6. vyrazila velká část obyvatel Rančířova na zájezd do areálu Botanicus (http://www.botanicus.cz/cz/zdroje/novinka/?id=671). Hned ráno v 8.00 hod se zaplnily dva autobusy a vyrazilo se směr Ostrá. Zde jsme měli strávit několik hodin slunečné soboty. Hned na začátku nejen děti, ale i někteří rodičové (viď, Fífo), sledovaly loutkovou pohádku O třech kůzlátkách.

Pak si každý mohl vyzkoušet v řemeslném městečku věci, které ho zajímaly. Hodně se hledalo zlato, dělaly loutky, vlastnoručně vyráběly svíčky, mýdla, z hlíny hrnky a nebo pletly košíky. Také jsme si mohli zastřílet kuší či nechat se natáhnout na mučidlech. Hned vedle vesničky pak byla rozsáhlá zahrada, bylinek, trvalek a arboretum. Pokud se někdo neobčerstvoval v hospodě u piva a jídla, mohl si udělat „piknik“ v zahradách. Navečer jsme se všichni v pořádku vrátili zpět do Rančířova.

Dětský den:

Dne 2.6. 2012 se opět pořádal Dětský den, tentokrát ve vojenském prostoru. Obce Rančířov, Čížov a skupina vojenských nadšenců A-S-T Highlander připravila nejen pro děti, ale i pro dospělé, zajímavé vojenské odpoledne. Účast byla nečekaně velká, dětí se ukázalo více než 90, a protože dorazily v doprovodu svých rodičů, prarodičů, ve vojenském prostoru "za třetím rybníkem" se pohybovalo více než 200 lidí.

Na stanovištích si mohli všichni vyzkoušet například střelbu, práci s vysílačkou, rozdělání ohýnku, aby následně přepálil provázek, opičí dráhu, vyhledávání konzervy s "plnou polní" na zádech, prolézání vojenské techniky, na nosítkách přenos zraněného miminka, slalom na historických lyžích, házení šišek, skákání na trampolíně, ... Největší zájem ovšem byl o projetívojenského tankodromu v BVP, v gazíku, v sanitce a nebo na čtyřkolce. Pořadatele potěšil tak velký zájem o akci a moc děkují členům A-S-T Higlander za možnost uspořádání Dětského dne v jejich areálu a také děkují za jejich organizaci a nápomoc.

Pozvánka na dětský den:

Pozvánka na nevšední dětský den. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku.

Setkání rodáků v hotelu Vivaldi:

Sešlo se asi 70 pozvaných a bylo to velice příjemné, potkat lidi, kterí již v Rančířově nebydlí. Při dobrém jídle, pití a v neposlední řadě muzice, jsme se bavili skoro do půlnoci.

Pozvánka na dětský karneval a masopustní průvod:

Organizátorky akcí v naší obci si Vás dovolují pozvat na "Dětský karneval". Téma: Z pohádky do pohádky. Karneval bude 11.2. 2012 od 14 hod. v sále OÚ. Další akcí, jako každoročně, bude 18.2. 2012 "Masopustní průvod". Ten vyjde v 9 hod. od OÚ. Masky budou vítány.

Betlém na návsi:

Betlém který instalují nadšenci, kteří se snaží zkrášlit naší obec a navodit hezčí atmosféru Vánoc, se rozrosl o pár postaviček. O dvě ovečky a poutníka. Bohužel se najddou jedinci, možná jedinec, kterým tato aktivita zřejmě vadí. Někdo totiž poutníkovi ukradl rukavice z rukou a hůlku. Jestli ovšem rukavice potřeboval protože mu bylo zima na ruce a hůlku, mimochodem památku na mého dědečka, proto aby došel domů, tak se mu tímto omlouvám.

Za OU starosta Pech J.

Dětský den:

Zveme všechny čížovské a rančířovské děti a dospělé na dětský den v Rančířově.

Kdy: 4. 6. 2011 od 14.30 hod.

Pro děti je připravena spousta soutěží o drobné ceny a opékání buřtů. Možnost občerstvení: limo, pivo, káva, čaj apod. V případě deštivého počasí se akce uskuteční na sále.

Masopustní průvod

Dne 5.3. 2011 prošel vesnicí již tradičně masopustní průvod. A protože Masopust je vždy spojován s veselostí, zábavou, rejem masek, dobrým jídlem a ještě lepším pitím, tak také u nás v Rančířově všeho bylo dostatek. Děkujeme všem, kdo se na Masopustu podíleli, nebo masky pohostili a přispěli finanční částkou, která se ukládá do fondu pro pořádání akcí pro děti.

Lampionový průvod:

V dušičkovém období se opět v Rančířově konal lampionový průvod. Už začátkem října se sešla Jarča Fišerová, Mirka Jiráková, Martina Policarová a Romana Moravcová, aby vymyslely celkový průběh večera. Hlavním úkolem bylo osvobození skřítka Zimníčka, kterého zaklela zlá víla. Během průvodu musely děti překonat strašidla a vybojovat klíče. Tyto klíče jim pomohly odemknout skřítka Zimníčka. Po sladké odměně se všichni přesunuli před obecní úřad a pozvaná skupina předvedla opět jednu z ohňových šou. V závěru večera se menší děti a ti, kteří nechtěli jít na stezku odvahy, přesunuli na sál a byla jim promítáná pohádka Peklo s princeznou. 26 odvážlivců odešlo na místo konání stezky odvahy. Ve tmě museli projít trasu v lesíku na Štaidlově. Cestu jim znepříjemňovala různá strašidla a na závěr se děti musely podepsat u křížku nad nímž visel oběšenec. Po absolvování mohli odvážlivci vstoupit do Bratrstva odvážných stopařů strašidel – BOSS. V přísálí jim byly předány medaile a udělala se společná fotka do kroniky.

Přesný počet dětí znán není, ale dle rozdaných odměn byl počet vyšší než 110 dětí. Spolu se svými rodiči a doprovodem byl průvod téměř nekonečný. Takovéto akce se mohou konat tehdy, pokud organizátorkám pomohou všichni, koho požádají o pomoc. Ať už to je účastí a strašením, či poskytnutím místa, kde strašidla mohou být. Těm všem moc děkujeme. Finančně byla akce zajištěna opět ze zbývajících peněz z Masopustu. A pro zajímavost, kdo to vše byl: Martin Moravec, David Moravec, Soňa Hladíková, Leoš Jirák, Naďa a Bohumír Chánovi, Jana Fialová, Petr Mikuš, Luboš Fišer, Jarda Caha, Jarda Dřevo, David a Milín Svobodovi, Jirka Vlach, Zdena a Petr Vlachovi, Pavla a Olda Mašterovi, Soňa Papežová, Tomáš Jirák, Tomáš Kašík, Radka Cahová, Vendula Zavadilová, Petr Konečný, David Šťastný, Miloš a Jarda Pech, Radek Seeman, Zdeněk Štrof, Tomáš Novák.

Akce pro děti 2010:

1. Čarodějnice, pálení ohně na venkovním ohništi u hospody | 30.4.

2.  Den dětí | 29.5. nebo 5.6., datum bude upřesněno

3.  Turnaj v kuličkách a rozloučení s létem na návsi | poslední víkend v srpnu 

4.  Lampionový průvod | kolem Dušiček (1.11.)

5.  Mikuláš | 5.12. 

6. Vánoční besídka pro děti | datum bude upřesněno

Dětský karneval:

Dětského karnevalu se 20. 2. 2010 účastnilo mnoho masek a byla dobrá nálada. Posuďte sami dle přiložených fotografií.

Masopustní průvod:

Letošního Masopustu se zúčastnilo mnoho masek, pořadatelé proto děkují všem, kdo se zúčastnil a poctivě to odchodili dlouho a náročnou trasu obcí. Hlavně chtějí poděkovat všem, kdo přispěli maskám nějakou finanční částkou, protože z těchto peněz se potom pořádají akce pro děti. To jenom pro objasnění, že vybrané peníze masky následně v místním hostinci nepropijí, ale věnují se na akce, které se celoročně pořádají pro děti.